Štandard - Skyeský teriér

Skye Terrier

Celkový vzhľad: dlhý, nízky a bohato osrstený. Dvakrát taký dlhý ako vysoký. Pohybuje sa zjavne bez námahy. Silné čeľuste, telo, predok a zadok.

Povaha a správanie: elegantný a dôstojný. Pes jedného pána, nedôverčivý voči cudzím, ale nie zákerný.

Hlava: dlhá a silná, sila hlavy nesmie ísť na úkor extrémnej dĺžky.

Lebka: primerane široká zadná časť hlavy sa postupne zužuje do silnej papule.

Čelový sklon: slabý.

Ňucháč: čierny.

Papuľa: silná.

Čeľuste, zuby: mocné čeľuste s perfektným, pravidelným nožnicovým zhryzom, horný rad rezákov bez medzery prekrýva spodný a zuby sú postavené kolmo na čeľusť.

Oči: hnedé, uprednostňujú sa tmavohnedé, stredne veľké, umiestnené blízko seba, výrazné.

Uši: postavene alebo ovisnuté. Postavene uši pekne olemované strapcami, nemajú byť veľké, vonkajšie hrany zvisle a vnútorné od špičiek k lebke mierne naklonené k sebe. Ovisnuté uši väčšie, visia rovno nadol, ploche, prednou hranou priliehajú k hlave.

Krk: dlhý, mierne vyklenutý.

Trup: dlhý a nízky. Boky tela vyzerajú ploche, tento dojem vytvára nadol spadajúca srsť

Chrbát: rovný.

Bedrá: krátke.

Hrudník: oválny v priereze, hlboký a dlhý.

Chvost: ak visí, spodná časť je nesená v oblúku dozadu, zdvihnutý je pokračovaním chrbtovej línie, nemá ju presahovať a nemá byť stočený. Je pekne osrstený.

Predne končatiny: krátke a svalnaté.

Plecia: lopatky široké, tesne priliehajú k telu.

Zadok: silný a plný, dobre vyvinutý a zauhlený.

Zadné končatiny: krátke, svalnaté, pri pohľade zozadu rovné, bez vlčích pazúrikov.

Labky: predné väčšie ako zadné, hrubé vankúšiky, silne pazúriky.

Pohyb: končatiny sa pohybujú priamo vpred. Keď pes prichádza, predne končatiny sú pokračovaním línie prednej fronty a vzdialenosť lakťov je rovnaká ako vzdialenosť labiek Hnaciu silu produkujú v prvom rade zadné končatiny. Dobre vykračuje, ale predné končatiny príliš nedvíha. Cely pohyb musí byť voľný, energický, ľahký a plynulý.

Srsť: dvojitá srsť - podsada krátka, hustá, mäkká a vlnovitá, krycia srsť dlhá, tvrdá, hladká, priliehavá a bez vĺn. Srsť na hlave kratšia a mäkšia, prekrýva oči a tvárovú časť, zmiešava sa s osrstením bokov hlavy, rámuje uši, ale ich tvar presvitá.

Farba: čierna, svetlosivá alebo tmavosivá, žemľová, krémová, všetky tieto farby s čiernymi znakmi na ušiach a papuli. V každej farbe môžu byť iné odtiene tej istej farby, ak sú uši a ňucháč čierne. Malý biely znak na hrudi je povolený.

Hmotnosť a veľkosť: ideálna kohútikova výška je 25 až 26 cm, dĺžka od ňucháča po koniec chvosta 103 cm, sučky sú o niečo menšie, ale tých istých proporcií.

Chyby: každá odchýlka od uvedených bodov sa má pokladať za chybu, ktorej hodnotenie je v presnom pomere k stupňu odchýlky.


Pridať inzerát
Ponuka
Naposledy pridané
MAR
9
Buy 5cladba for sale, WHATSAPP: +31645084874 /
We supply 99.9% purity cannabinoid along with other research chemical products and we have ... Zobraziť »
Naši partneri

chovatelske potreby a krmivo